Buty na koturnie - moda czy styl życia?

Buty na koturnie - moda czy styl życia?

2,86 / 7 głosów

Buty na koturnie to jedne z najbardziej klasycznych i klasycznych butów - eleganckie, eleganckie, ale też doskonale łączące elegancję i wygodę.

Historia butów na koturnie sięga starożytności, kiedy uważano je za przeciwieństwo klubów nocnych. Buty na koturnie były na wysokich obcasach, a oprócz obcasów miały grube podeszwy chroniące stopę przed wilgocią. W ten sposób kliny były w stanie regulować temperaturę i chronić ją przed szkodliwymi promieniami słońca. Buty na koturnie były również noszone na bardziej intensywnych linkach bungee i uznano to za nieco fajniejszy sposób ubierania się.

Obecnie koturny to najbardziej podstawowy rodzaj butów. Typem najczęściej spotykanym w ciągu dnia (a także latem) są eleganckie trampki z lekkim klinem, które w większości przypadków nie odbiegają zbytnio od fasonów butów na koturnie o lekkim profilu. Buty na koturnie są idealne do uprawiania sportów takich jak gokarty czy piłkarzyki. Stanowią elegancki wybór zwłaszcza w przypadku odzieży męskiej. W takim przypadku warto wybrać biały but z lekkim klinem, który będzie atrakcyjniejszy w upalny letni dzień i nie będzie przeszkadzał mu bardzo duże spadki temperatury.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *